Opieka wytchnieniowa” dla Organizacji Pozarządowych – edycja 2024

 Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Program będzie realizowany na terenie Miasta Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego, lublinieckiego i zawierciańskiego.

 Osoby zainteresowane udziałem w Programie prosimy o kontakt pod nr telefonu 531-037-806 lub na adres mailowy biuro@spoza.czest.pl

Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 Wartość dofinansowania: 232217,00 zł

Całkowity koszt inwestycji: 242967,00 zł

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

1) dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,

2) osobami posiadającymi:

● – orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573) albo

● – orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności(zgodnie z art. 5 i art. 62 ww. ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych)

poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

 W ramach usługi będzie można skorzystać z następujących formach:

Opieka wytchnieniowa świadczona w ramach pobytu dziennego:

a) w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością,

 b) w innym miejscu wskazanym przez uczestnika Programu, które otrzyma pozytywną opinię realizatora.

Opieka wytchnieniowa świadczona w formie pobytu całodobowego w miejscu zamieszkania uczestnika.

 Program jest kierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.       

Skip to content